Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Pracownicy

Czcionka:

PRACOWNICY DZIAŁÓW ARTYSTYCZNYCH:

Anna Wasielewska

Pasjonuje się: teatrem, muzyką, poezją śpiewaną, oraz pracą z młodymi talentami. Te pasje spełnia od lat w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku jako instruktor teatralny i wokalny. Laureatka nagród w dziedzinach teatru w ogólnopolskich konkursach, a także uczestniczka międzynarodowych festiwali. Nagrody i wyróżnienia na ogólnopolskich konkursach zdobyły również prowadzone przez nią grupy teatralne. Odkryła kilka znaczących w kraju talentów. Od czterech lat realizuje spektakle grupy artystycznej Spektrum. W pracy stosuje podejście pedagogiczne. W sztuce ceni wszystko to, co przełamuje konwencje, ale pozbawione jest – powszechnego dziś – elementu demoralizującego. Ceni muzykę The Residents, Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory. Żyje nią na co dzień.

 

Stanisław Deja

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku pracuje od kilku miesięcy jako instruktor i koordynator programowy zajęć wokalnych i muzycznych. Jest wybitnym pianistą, przez krytyków zaliczanym obecnie do czołówki polskiej pianistyki. Znany z interpretacji muzyki Mozarta i Chopina, ceniony także jako wrażliwy akompaniator w ansamblach wokalnych. Absolwent, między innymi, renomowanego Konserwatorium im. Mikołaja Rimskiego-Korsakowa w Petersburgu (Rosja). Ukończył też klasę mistrzowską u Ludwiga Hoffmanna (ucznia Arturo Benedetti-Michelangeli) w Monachium (Niemcy). Występował w wielu miejscach na świecie, między innymi: w Niemczech (gdzie koncertował z Krzysztofem Pendereckim), Skandynawii i Stanach Zjednoczonych. Do Polski przeprowadził się w 2006 roku. Stanisław Deja jest także interpretatorem muzyki popularnej - wraz z Andrzejem Zielińskim powołał duet "Skaldowie na dwa fortepiany", którego podwójny album ukazał się w 2008 roku nakładem Polskiego Radia. Organizował także obchody Roku Chopinowskiego (2009) w... Turkmenistanie i Azerbejdżanie.

Stanisław Deja - oficjalna strona internetowa

 

Justyna Jerchewicz

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku pracuje od 2012 roku. Prowadzi sekretariat, Świetlicę Środowiskową oraz sekcję rękodzieła. Najbardziej ceni pracę z ludźmi twórczymi, umiejącymi wykonać "coś z niczego". Mówi, że tylko wtedy, gdy powstają nowe formy, sztuka prawdziwie sprawia radość. W pracy rękodzielniczej poszukuje także nauki cierpliwości i wyciszenia. Jej zdaniem rękodzieło ma również wyższy poziom - jest nim projektowanie siebie w stwarzane kształty. Typowa (a może właśnie nietypowa?) "wrażliwa dusza".

 

Zygmunt Mężykowski

Jego pasją jest fotografia. W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku realizuje ją od 1985 roku. Uczestniczył w kilkunastu wystawach zbiorowych. Organizator wystaw swoich podopiecznych z zajęć fotograficznych, między innymi w: Nowym Mieście Lubawskim, Ciechanowie, Płocku, Ostródzie i Mławie. W latach dziewięćdziesiątych współorganizował Ogólnopolskie Warsztaty Fotograficzne w Lidzbarku. Wybrane osiągnięcia: pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Religijnej (2012); pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym "Powiat Działdowski w Moim Obiektywie" (2010); druga nagroda w wojewódzkim konkursie "Człowiek – ochrona środowiska wodnego" w kategorii fotografii czarno-białej (1993); drugie miejsce na wystawie fotograficznej podczas Turnieju Miast Lidzbark-Górzno (1991). W życiu i sztuce ceni skromność, oraz prawdę. Jest zwolennikiem fotografii analogowej, ceni tradycyjny warsztat pracy fotografika. Aktualnie reaktywuje Lidzbarski Klub Fotograficzny.

 

Krzysztof Rychcik 

Od 2013 roku jest w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku instruktorem gry na gitarze, oraz specjalistą od oprawy akustycznej wydarzeń. Z wykształcenia artysta-muzyk, specjalność: prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych Czuje bluesa. Występował z olsztyńską formacją Siła Bluesa. Przez blisko dwa lata prowadził, działający przy lidzbarskim Domu Kultury, zespół Likier. Tyle samo czasu poświęcił zespołowi ludowemu Echo ze Skurpia. W latach dziewięćdziesiątych grał nawet w... Grupie death-metalowej Necroseed z Działdowa. Obecnie udziela się w wielu jednorazowych projektach muzycznych z powiatu działdowskiego i okolic. Inspiruje go muzyka. Różna muzyka – od chorału gregoriańskiego po death-metal.

 

PRACOWNICY OBSŁUGI INFRASTRUKTURY:

Jolanta Wiśniewska

Zajmuje się utrzymaniem czystości i porządku w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku. Pracę wykonuje z pieczołowitością, oraz zaangażowaniem. To właśnie dzięki niej w pomieszczeniach, w których odbywają się warsztaty i przedstawienia - oraz w części budynku przeznaczonej dla pracowników - jest zawsze czysto, schludnie i pachnąco.

 

Jarosław Ponczkowski

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku jest pracownikiem gospodarczym. Wykonuje remonty, dba o infrastrukturę. Dzięki niemu w Domu Kultury zimą jest zawsze ciepło, a przez cały rok wszystko jest sprawne. Dywiza życiowa: "być przyjaznym dla wszystkich ludzi".

Kalendarium

Kwiecień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

baner prawa