Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Weekend z Kopernikiem

Utworzono dnia 22.05.2023
Czcionka:

W ostatni weekend maja zapraszamy Państwa do wspólnego świętowania obchodów roku Kopernikańskiego oraz ważnego dla nas, mieszkańców miasta i gminy Lidzbark oficjalnego otwarcia Amfiteatru Miejskiego nad Małym Jeziorkiem. Trzy dni wydarzenia pod nazwą „Weekend z Kopernikiem” będzie obfitowało wieloma atrakcjami i niespodziankami. W miejscu, które jest kulturalnym i sportowym sercem miasta odbędą się koncerty, loty balonem, pokazy i warsztaty, ale to nie wszystko.

W piątek o godz. 13.00 nastąpi oficjalne otwarcie Amfiteatru Miejskiego, które uświetni występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Lidzbarku oraz wizyta zaproszonych gości połączona z panelem dyskusyjnym „Rozwój i przyszłość miast Warmii i Mazur”.

Pod nazwą „Kopernikańska strefa nauki i animacji” kryją się pokazy i warsztaty naukowe, odwiedziny w parku astronomicznym przy lidzbarskim LO, animacje dla dzieci, strefa dmuchańców. Do wydarzenia dołączy wieczorne oglądanie nieba pod nazwą „Odkryj kosmiczne tajemnice przez teleskop” – godz. 21.30.

Na scenie amfiteatru z Kabaretem Dudek wystąpi o godz. 18.00 grupa teatralna „A, CO!” z UTW w Lidzbarku, a o 20.30 zapraszamy na wyjątkowe show, muzyczno-taneczny wieczór ze Stefano Terrazzino. Całość zakończy widowiskowy pokaz laserów „Laser Show” - godz. 22.30.

W sobotę rozpoczynamy o g. 13.00 „Kopernikańską strefą nauki i animacji” z pokazami doświadczeń naukowych, animacjami dla dzieci, możliwością udziału w seansach w kinie sferycznym oraz możliwością oglądania słońca przez teleskop.

O 15.00 zapraszamy na niesamowite show piłkarskie: „Pokaz Freestyle Football” w wykonaniu Mistrza Polski – Miłosza Stopińskiego połączonego z warsztatami interaktywnymi, trikami i zabawami dla najmłodszych.

Sobotni wieczór zakończymy koncertami zespołów rokowych Epizod i Transtime, które wystąpią w ramach nowości w kalendarzu wydarzeń kulturalnych „WEL’N’ROCK”, a po zachodzie słońca emocjami związane z „Odkryj kosmiczne tajemnice przez teleskop” - podziwianiem i odkrywaniem nocnego nieba.

W niedzielę od g. 13:00 zapraszamy na Gminny Dzień Dziecka. Tego dnia po raz pierwszy w Lidzbarku loty balonem –„Z Kopernikiem sięgamy nieba”. Ponadto w programie m.in. Festiwal Maskotek „Weluś i Przyjaciele”, „Magiczny świat magnesów” z olsztyńską Akademią Nauki, „Balonowe Mistrzostwa Świata” – czyli tworzenie maskotek z balonów, rodzinna strefa  nauki i animacji, robotyka i programowanie z MGBP w Lidzbarku oraz pokazy sprzętu bojowego 42. Batalionu Lekkiej Piechoty z Morąga.

W programie nie zabraknie również magii i czarów a to za sprawą „Magicznego Show” finalisty MAM TALENT – MAGO – Bartosza Szuberta. Gwiazdą popołudnia będzie zespół Małe TGD.

Serdecznie zapraszamy!

 

Kalendarium

Lipiec 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

baner prawa