Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Akademia Sztuki Ludowej

Czcionka:

Akademia Sztuki Ludowej to projekt edukacyjno-artystyczny, którego celem jest twórcza aktywizacja społeczności lokalnych w sąsiadujących z Lidzbarkiem miejscowościach – często o utrudnionym dostępie do kultury. W ramach Akademii realizowane są zadania prezentujące "sztukę w działaniu" – podczas których mieszkańcy, pod kierunkiem instruktorów z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku, przygotowują przedmioty i instalacje artystyczne, oraz doskonalą metody śpiewacze w repertuarze ludowym. Poniżej opis zajęć Akademii Sztuki Ludowej z podziałem na miejscowości, w których się odbywają:

Nowy Dwór

Działają tu dwie grupy – plastyczna i wokalna. Zajęcia prowadzone są cotygodniowo w środy, w Świetlicy Wiejskiej.

Dłutowo

Tu również aktywne są dwie grupy – wokalna (odwołująca się do wielopokoleniowej tradycji wykonawczej) oraz rękodzielniczo-plastyczna (skierowana do młodszych uczestników). Zajęcia dla pierwszej grupy odbywają się co tydzień w środy, dla drugiej – w czwartki. Miejscem spotkań obu grup jest dłutowska Szkoła Podstawowa.

Jamielnik

W Jamielniku realizowane są działania z kręgu rękodzieła i rysunku. Zajęcia odbywają się cotygodniowo w piątki, w Świetlicy Wiejskiej.

Bryńsk

W każdy wtorek, w Szkole Podstawowej w Bryńsku prowadzone są zajęcia rysunku.

 

WYDARZENIA, KTÓRE ODBYŁY SIĘ W RAMACH AKADEMII SZTUKI LUDOWEJ, WRAZ Z GALERIAMI ZDJĘĆ:

Kalendarium

Sierpień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2